גוגל הוא מנוע החיפוש “היחיד” באינטרנט, הכוונה במילה יחיד היא שכמעט כל הגולשים ברשת האינטרנט משתמשים בו, נסו למנות לפחות מנוע חיפוש נוסף אחר שאתם מכירים … הצלחתם? הפופולאריות הרבה של מנוע החיפוש הפכה אותו לכלי פרסומי ראשון במעלה עליו מתחרים בכל רגע נתון אלפי עסקים.

אז איך זה עובד?

בכדי להבין את שיטת הפרסום במנוע החיפוש חשוב להבין את דרך הצגת תוצאות החיפוש. בכל פעם שאתם מקלידים מילה או ביטוי בתיבת החיפוש מוצגות בפניכם שתי סוגים של תוצאות חיפוש, הראשונות הן תוצאות חיפוש ממומנות, כאלו שעסקים הקשורים לתחום החיפוש שילמו לחברת גוגל כסף תמורת הצגתן. הסוג השני הן תוצאות חיפוש אורגניות, תוצאות שמנוע החיפוש “חושב” שהן רלוונטיות לתחום החיפוש המבוקש. סה”כ מציג מנוע החיפוש כעשרה תוצאות בדף התוצאות הראשון, עסקים המצליחים למצב את עצמם בדף הראשון זוכים לחשיפה הגדולה ביותר וכך גוזרים את הקופון השמן ביותר בגין הפרסום.

קידום ממומן

החלטתם לשלם לחברת גוגל ולהציג את דף העסק שלכם בדף התוצאות הראשון! לפני שאתם חוגגים כדאי שתדעו שמדובר בעבודה הדורשת ידע, ניסיון והוצאת סכום כסף לא קטן. בכדי להציג את דף העסק בעמוד התוצאות הראשון נדרש לבחור מהם המילים או הביטויים שעבורם יוצג בית העסק, בכל פעם שגולש ילחץ על מודעת בית העסק שלכם תשלמו לחברת גוגל סכום כסף ללא קשר האם סגרתם כתוצאה מכך עסקה או לא. מנוע החיפוש מציג בעמוד הראשון רק שלושה קישורים ממומנים כך שכל המרבה במחיר הרי זה משובח. גוגל מעמידה לרשות לקוחותיה את “כלי מילות המפתח של גוגל” המאפשר לראות מהו שוויה של כל מילת חיפוש. שיטת פרסום זו זכתה לשם קידום ממומן שכן בעלי עסקים משלמים כסף בכדי להציג את אתר הבית שלהם בדף תוצאות החיפוש הראשון.

קידום אורגני

במידה ובחרתם שלא לשלם לחברת גוגל עבור פרסום ממומן של דף העסק שלכם היו מוכנים למלחמה, מלחמה באלפי עסקים על תשומת ליבם של הגולשים או ליתר דיוק על מקום בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש. מנוע החיפוש משתמש באלגוריתמים מורכבים בכדי לבחור איזה דף אינטרנט להציג עבורכם בכל פעם שאתם מחפשים בו. קידום אורגני בא לעזור לכם בהתאמת מאפייני האתר לאלגוריתם החיפוש הנ”ל. אתרים המספקים למנוע החיפוש את מה שהוא מבקש זוכים לדירוג גבוה ובהתאמה מקום גבוה יותר בתוצאות החיפוש. חשוב לזכור שאתם מתחרים על כרטיס כניסה לעשרת תוצאות החיפוש המובילות אל מול אלפי עסקים המעוניינים בזה בדיוק כמוכם.